250ML Компоненти со оптички влакна Комплет за чистење комплет Шише со диспензера за алкохол

Краток опис:


Место на потекло: Кина Донггуан
Име на бренд: бр
Сертификација: IEC или ISO90012015
Број на модел: Б-088
Минимална количина за нарачка: 200 ЕЕЗ
Цена: преговарање
Детали за пакување: 200 парчиња по картон 9,5 кг по картонска кутија Големина: 63см Х 54см Х 35см
Време на испорака: 10 дена по плаќањето
Услови на плаќање: L/C, T/T, Western Union
Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно

Детали за производот

Тагови на производи

Детални информации
Дијаметар: 6 см Име на производ: Шише со алкохол
Боја: Бела Функција: Чистење
Целосно име: Шише со алкохол за чистење оптички влакна Пакет: Хартија картон
Волумен: 120м/ 250мл Материјал: ПП
Висока светлина:

mpo конектор за влакна

,

HDMI преку оптички кабел

Опис на производот

250ML Компоненти со оптички влакна Комплет за чистење комплет Шише со диспензера за алкохол

 

* Средства за чистење на конектори со оптички влакна користете специјално формулирана сува крпа за темелно и ефикасно чистење на крајните лица на оптичката оптика.

 

* Тие ја елиминираат потребата за опасна течност за чистење што може да остави остатоци. крпата е исклучително ефикасна во отстранување на маснотии, прашина и други загадувачи.

 

* Овие производи нудат значителна заштеда на работна сила, покрај конвенционалните апликации со голем обем и се усвоени од производители и превозници ширум светот. Се чисти по ролна над 500 пати

 

Кога користите хартија за бришење на тесно грло, потоа за да притиснете еднаш или двапати, алкохолот може да се апсорбира на хартија, многу погодно!

 

Вратот за шише со диспензерот за алкохол е изработен од материјали од нерѓосувачки челик, а телото од алкохол тело со пластика HDPE.

 

1. Вратот на шишето со диспензерот за алкохол е изработен од материјали од нерѓосувачки челик, а телото од алкохол тело со пластика HDPE. Диспензерот за алкохол е погоден за алкохолно масло, за чистење и не-корозивен растворувач итн. Употреба на диспензерот за алкохол со изопропанол за правилно чистење на влакна за време на подготовката на кабелот.4. Пумпа со една рака ги ослободува рацете на корисникот.5. Диспензерот за алкохол има шарка со заклучување на камерата и го држи капакот отворен и затворен за да се намалат непријатните мириси. Овој дизајн на диспензерот за алкохол со заштитник на чистота не сака да влезе во шишето. Секој допир на диспензерот за алкохол испушта приближно 2CC течност. Обем: 100ML

 

250ML Fiber Optic Components Fiber Optic Cleaning Kit Alcohol Dispenser Bottle 0250ML Fiber Optic Components Fiber Optic Cleaning Kit Alcohol Dispenser Bottle 1

 

 

Ознака:

мини HDMI кабел,

HDMI преку кабел за оптички влакна,

mpo конектор за влакна


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја