Фабричка турнеја

cd16765411-

Основана во 2012 година, Dongguan Qingying Industrial Co., Ltd (квалитет)

Основана во 2010 година, Dongguan Qingying Industrial Co, Ltd (QY) е софистицирана компанија за влакна лоцирана во два града, Донггуан и Чонгкинг, во Кина. Со повеќе од 10.000м2 фабрика, QY сега е компанија со интегрирана способност за истражување и развој, производство, тргување и меѓународна продажба. QY е компанија со сертификат ISO9001, ROHS, CE со стотици клиенти во Европа, Америка, Југоисточна Азија и Австралија. Нашите главни производи се конектор за инсталирање на полето со оптички влакна (брз конектор), адаптер, лепенка, оклопна печ -кабел, пигтаил, PLC сплитер, слабеење и многу други FTTH производи. Со 12-годишно искуство во индустријата за оптички влакна, QY верува дека учењето, соработката и споделувањето со клиентите е најдобриот начин да растете со клиентите. Во наредната деценија, QY агресивно ќе развива нови производи по побарувачка на клиентите и ќе го подобри квалитетот на постојните производи за клиентите. Сите вработени во QY со нетрпение очекуваат да служат и соработуваат со клиентите за бизнис со влакна во иднина.

Компанијата е во првите редови на истражување и развој

Компанијата е во првите редови во истражувањето и развојот, производството и продажбата на широк спектар на производи со оптички влакна и поврзување, вклучувајќи керамичка ферула, конектор за оптички влакна, итн. Qingying разви односи со светска мрежа на клиенти. Понудите на производи се дизајнирани да ги задоволат најсложените барања на клиентите и се продаваат првенствено на Европа и Северна Америка. Како високо-технолошко приватно претпријатие, QINGYING воспостави основа во индустријата со своите висококвалитетни производи. Производствените капацитети во Кингјинг се регистрирани според ISO 9001: 2000 од март 2008 година.

cd16765411-

cd16765411-

QINGYING се состои од посветен тим од млади и иновативни професионалци

QINGYING се состои од посветен тим од млади и иновативни професионалци. Целта на дизајнирање и производство на супериорни производи ја одржува конкурентската предност на компанијата на пазарот. Денес, QINGYING е добро препознаена во индустријата за комуникација со оптички влакна од светски клиенти. Традицијата на лидерство во технологијата, квалитетот на производот и услугата за клиентите и овозможи на компанијата брз раст. QINGYING сега постигна солиден напредок. Продолжуваме да држиме чекор со зголемената побарувачка и да се стремиме кон совршеност.