Сплитер на оптички влакна За FTTH, пасивни уреди Спојувач на спојки за оптички влакна

Краток опис:


Место на потекло: Кина Донггуан
Име на бренд: Qingying или QY
Сертификација: CE, ROHS, ISO, SGS,
Број на модел: FTTH Оптички PLC сплитер со 4 слотови Оптичка гранка за инсталација кутија
Минимална количина за нарачка: 100 ЕЕЗ
Цена: преговарање
Детали за пакување: пакување во Дрвени тапани, Тапани од Поливуден или други тапани според барањата на клиентите.
Услови на плаќање: L/C, T/T, Western Union
Способност за снабдување: 10000 парчиња неделно

Детали за производот

Тагови на производи

Детални информации
Име на производ: FTTH Оптички PLC сплитер со 4 слотови Оптичка гранка Инсталација кутија Големина на пакетот: 30X20X 15 CM
Должина на операција на бранови: 1260-1650 година Метод на мелење :: PC.UPC.APC
Сертификати: CE, ROHS, ISO, SGS, Режими :: Еден режим, мулти-режим
Број на филијала: 1 × 2,1 × 4,1 8,1 × 16,1 × 32,1 × 64 итн. Фибер конектор :: FC / PC, FC / APC, FC / UPC, SC / PC, SC / APC, SC / UPC, ST / PC, ST / APC, LC / PC, LC / APC, LC / UPC
Висока светлина:

дистрибутивна кутија за оптички влакна

,

надворешна кутија за завршување на влакна

Опис на производот

FTTH Оптички PLC сплитер со 4 слотови Оптичка гранка за инсталација кутија

 

 

Пристаништа 1 × 2 1 × 4 1 × 8 1 × 16 1 × 32 1 × 64
Работна бранова должина (nm) 1260 ~ 1650
Губење на вметнување (dB) Макс (P/S) 3,8/4,0 7.1/7.3 10.2/10.5 13,5/13,7 16,5/16,8 20.5/21.0
Губење униформност (dB) Макс 0,6 0,6 0,8 1.2 1.5 2.5
PDL (dB) Макс 0,15 0,15 0,25 0,3 0,3 0,3
Повратна загуба (dB) Мин UPC: 50 APC: 55
Директивност (dB) Мин 55
Стандардно влезно влакно Свиткајте ја нечувствителната СМ единечна влакна (ITU G.657A)
Стандардно излезно влакно Свиткајте нечувствително SM лента со влакна (ITU G.657A)
Стандардна излезна боја Сина, Портокал, Зелена, Браун, Сиво, Бела, Црвено , Црно (TIA/EIA 598-B)
Макс Оптичка моќност (mw) 300
Опсег на влажност (rh) 5%~ 85%
Работна температура() -40+85
Температура на складирање () -40+85
Опции за конектори FC/SC/LC/ST/MU
Опции за пакување Голи уред*мини цевка*ABS модул*LGX кутија*19 "/23" багажник

*Во согласност со Telcordia GR-1221-CORE & G-1209-CORE. *Премиум спецификации достапни на барање. (П/С: Премиум/Стандардно одделение) *Типична вредност на +23 без загуби на конекторите.

 

 

 

 

Сплитер на оптички влакна е еден од најважните пасивни уреди во врската со оптички влакна, е тандем уред со оптички влакна со многу влезни терминали и многу излезни терминали, особено применлив за пасивна оптичка мрежа (EPON.GPON.BPON.FTTX.FTTH итн. .) да се поврзат МДФ и терминалната опрема и да се постигне разгранување на оптичкиот сигнал.

 

Ознака:

надворешна кутија за завршување на влакна,

дистрибутивна кутија за оптички влакна,

ftth кутија за завршување на оптички влакна


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја