PP - FC 48 Порт оптички влакна Patch панел фиксен и лизгачки тип за FTTH

Краток опис:


Место на потекло: Донггуан Кина
Име на бренд: Qingying или QY
Сертификација: ROHS ISO9001
Број на модел: Печ -панел со 48 порти со оптички влакна за фиока ODF со метална решетка
Минимална количина за нарачка: 100 парче/парчиња 48 портен панел со оптички влакна
Цена: преговарање
Детали за пакување: ПЕ торба+картон
Време на испорака: 5-10 работни дена
Услови на плаќање: L/C, T/T, Western Union
Способност за снабдување: 1000 парчиња неделно

Детали за производот

Тагови на производи

Детални информации
Име на производ :: Печ-панел PP-FC 48 Port Optic Fiber For Metal Rack Mount ODF Tray Адаптери :: SC FC ST LC
Боја :: Бела И Црна Пристаништа :: 12/24/48 Јадро
Димензии :: 300*180*25мм Тип :: Фиксен и лизгачки тип
Стандардна работна бранова должина: 850nm 1310nm 1550nm Враќање загуба: PC≥40dB, UPC≥50dB, APC≥60dB
Животниот век:: 000 1000 пати Матријал: Ладно валани челик
Висока светлина:

дистрибутивна кутија за оптички влакна

,

ftth кутија за завршување на оптички влакна

Опис на производот
Печ-панел оптички влакна PP-FC 48 за фиока ODF за метална решетка
 

Излези 

  • Стандардна големина, мала тежина и разумна структура

  • Sфиока за излез за лесно управување со кабли
  • Погоден за лента и единечни влакна
  • Compact дизајн за стемпо зачувува
  • Различни панел плоча за да се вклопат различни прилагодатer интерфејс
  • Предната ознака на плочата е лесна за идентификација и работа
  • Лесно за управување и работа

Апликација:

 

Претплатнички циклус на телекомуникации

Влакна до дома (FTTH)

LAN/WAN

CATV

 

Параметар:

Оптички перформанси Еден режим Мулти режим
Губење на вметнување (dB) .30.3 .30.3
Повратна загуба (dB) ≥50 (компјутер) Не/А
≥60 (APC)
Повторливост (dB) .10,1dB
Трајност (dB) .20.2dB Типична промена, 1000 парови
Јачина на истегнување (N) 100
Работна температура (° C) -40 ~+80
Температура на складирање (° C) -40 ~+85
Геометрија на крајниот дел
Параметар 2.5um Ferrule 1.25 мм Ферул
Компјутер APC Компјутер APC
Радиус на закривеност (мм) 10 ~ 25 5 ~ 15 7 ~ 15 5 ~ 15
Apex Offset (мм) 0 ~ 50 0 ~ 50 0 ~ 50 0 ~ 50
Висина на влакна (nm) 50 фунти 50 фунти 50 фунти 50 фунти
Агол (°) --- 7.7-8.3 --- 7.7-8.3

 PP - FC 48 Port Optical Fiber Patch Panel Fixed & Sliding Type For FTTH 0                            

      Извештај за проценка на CIV (627K) .pdf

 

Ознака:

надворешна кутија за завршување на влакна,

дистрибутивна кутија за оптички влакна,

ftth кутија за завршување на оптички влакна


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја